Podopieczni

25.11.2013

Pulchny Katarzyna

Podopieczna Fundacji od 2013-11-14. Uszkodzenie splotu ramiennego.

Kasia kazała nam na siebie długo czekać (14 dni po wyznaczonym terminie) i dopiero szóstego lub 6-go dnia pobytu w szpitalu po podawaniu leków wywołujących poród zdecydowała się błyskawicznie przyjść na świat. Poród trwał.... 20 min.... bez lekarza, który by pomógł położnej, ponieważ Kasia wychodziła tzw. „z rączką”. Konsekwencją tego było okołoporodowe uszkodzenie splotu ramiennego po stronie prawej typu Erba-Duchenn'a - czyli niedowład prawej rączki.

Widok zwisającej bezwładnie rączki nie pozwolił nam w pełni się cieszyć nowym istnieniem w naszej rodzinie i wywrócił nasz świat do góry nogami, ale też wyzwolił ogrom energii by ratować nasze dziecko.

Zakrojone na wielką skalę poszukiwania pomocy zaprowadziły nas pod drzwi gabinetu cudownej osoby, dr Marii Grodner w Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym pod Warszawą (Kasia miała wtedy 2 tygodnie). Diagnoza potwierdzona, rehabilitacja rozpoczęta - zaczęliśmy zatem walkę o przyszłość naszej kruchej istotki, o sprawność jej rączki i szczęśliwe życie.

Obecnie odbyliśmy 1 turnus rehabilitacyjny pod okiem dr Grodner i z niecierpliwością czekamy na kolejne bo już widać efekty. Czy będzie potrzebna operacja? Jeszcze nie wiadomo bo nasza córeczka jest jeszcze za mała - okaże się w lutym/marcu, póki co pozostaje nam tylko ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć !!!

Każdy Kasi uśmiech daje nam wiarę i siłę do działania.

Wiemy, że nasza determinacja przyniesie pozytywne rezultaty. 

Kochamy Cię Kasiu!!

Rodzice: Gosia i Rafał oraz braciszek Aluś :*

 

Prosimy o wpłaty na konto:

Fundacja Splotu Ramiennego

Bank MBS w Łomiankach
90 8009 0007 0017 3342 2001 0001

Bank MBS w Łomiankach (darowizny w ramach zbiórki publicznej)
95 8009 0007 0017 3342 2001 0008

Tytułem:
Kasia Pulchny - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000142952

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” prosimy o wpisanie:
Kasia Pulchny

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.


Informujemy, że osoba fizyczna oraz spółki osobowe jako darczyńcy dokonujący darowizny na rzecz fundacji mogą odliczyć do 6% osiągniętego dochodu w stosunku rocznym, a osoby prawne do 10% dochodu. Przekazując darowiznę na konto Fundacji pomożesz dzieciom z uszkodzonym splotem ramiennym.